Archiwalna Strona
„POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA Z MUZYKĄ I RZEMIOSŁEM – CHOJNA 2010”, to tytuł projektu, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia 2007–2013 oraz ze środków budżetu państwa. Bezpośrednim realizatorem i beneficjentem projektu jest Centrum Kultury w Chojnie.
Projekt zawiera trzy działania główne: POLSKO-NIEMIECKIE WARSZTATY MUZYKI DAWNEJ, POLSKO-NIEMIECKIE WARSZTATY WIKLINIARSKIE pn. „WEEKEND Z WIKLINĄ” oraz POLSKO-NIEMIECKIE WARSZTATY MUZYCZNO-WOKALNE pn. „OD KLASYKI DO BLUESA”
Niemiecki partner realizowanego projektu to - EJF gemeinnützige AG Dedutsch-Polnischer Landhof „Arche“ (Groß Pinnow).
Pierwszym już realizowanym w ramach projektu działaniem są POLSKO-NIEMIECKIE WARSZTATY MUZYKI DAWNEJ, które rozpoczęły sie 12 i będą trwały do 18 lipca 2010 r.
W warsztatach uczestniczą 22 osoby (w tym młodzi ludzie z Niemiec). Program warsztatów obejmuje zajęcia nauki gry na instrumentach dawnych (w tym strunowych), takich jak m.in.: flet prosty, lira korbowa, gitterna oraz śpiewu. Zajęcia (instrumentalne i wokalne - zespołowe oraz indywidualne) odbywają się w dwóch grupach, w zależności od zainteresowania i indywidualnych predyspozycji oraz posiadanej wiedzy i umiejętności uczestników. Warsztaty są ukierunkowane w stronę koncertowego wykonania małych form instrumentalno-wokalnych muzyki dawnej. Ich uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami stylowego wykonawstwa muzyki średniowiecza i renesansu, z historycznym (tzw. oryginalnym) instrumentarium. Mają oni okazję do zaznajomienia się ze specyfiką pracy w tego typu zespole oraz do nabycia doświadczenia koncertowego. Dla śpiewaków, jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem. W poniedziałek 12 lipca (pierwszy dzień warsztatów) wszyscy wzięli udział w integracyjnej wycieczce, podczas której zwiedzano zabytki Chojny i okolic (z przewodnikiem). Szczególne zainteresowanie wśród niemieckich uczestników wzbudził Szlak Pamięci Narodowej i Dolina Miłości w Zatoni Dolnej.
Efekty swojej pracy uczestnicy warsztatów zaprezentują 18 lipca (niedziela) podczas KONCERTU FINAŁOWEGO, który odbędzie się o godz. 15.00 w zabytkowych murach Ratusza (Centrum Kultury).
Spotkanie w Gminie
Dolina Miłości zachwyciła młodzież
Jak za dawnych czasów
Opracowanie graficzne
Centrum Informacji
w Chojnie
e-mail: nastrone@chojna.pl
Deklaracja dostępności