Archiwalna Strona
W pierwszym tygodniu ferii krzymowska podstawówka była gospodarzem spotkania integracyjnego dzieci biorących udział w unijnym projekcie „ Z Małej Szkoły w Wielki Świat”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy dyrektorów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie i Szkoły Podstawowej w Kierzkowie.
Podczas spotkania zorganizowano zabawy sportowe i edukacyjne z elementami metody projektów. Zajęcia poprowadzili nauczyciele krzymowskiej szkoły. Dzieci były zadowolone i aktywnie włączyły się w zabawę. Najpierw zaplanowano zabawę w teatr. Uczniów podzielono na grupy, które pracowały nad poszczególnymi zadaniami wchodzącymi w skład efektu końcowego, czyli uroczystej premiery spektaklu „Księżniczka na ziarnku grochu” w wersji humorystycznej. Aby praca sprzyjała integracji, zespoły były mieszane także pod względem wiekowym. Nad każdą z grup czuwał wyznaczony spośród krzymowskiego grona pedagogicznego nauczyciel –opiekun. Przyjezdni nauczyciele oraz rodzice chętnie włączyli się w pracę. Premiera okazała się sukcesem, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach wszystkich zebranych. Po krótkiej technicznej przerwie rozpoczęły się wyścigi rzędów, w których uczestniczyli uczniowie z klas młodszych, dla starszych dzieci przewidziano mecze piłki siatkowej. Drużyna dziewcząt z Kierzkowa zmierzyła się z grupą krzymowskich siatkarek, odnoszących w tej dziedzinie znaczne sukcesy. Nie było wygranych i przegranych, ponieważ w tym dniu liczyła się dobra zabawa. Po meczu grupa medialna zaprosiła wszystkich uczestników na prezentację multimedialną, która przygotowywała w czasie spotkania. Dzieci korzystały ze sprzętów i urządzeń zakupionych w ramach projektu „ Z Małej Szkoły w Wielki Świat”. Krzymowska szkoła mogła się także pochwalić dwiema nowymi tablicami interaktywnymi. Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku. Dzieci piekły kiełbaski i z ożywieniem rozmawiały o przeżyciach związanych z przyjazdem gości. Zawiązały się nowe przyjaźnie, które na pewno zostaną odnowione podczas wiosennej rewizyty. Czas spotkania szybko upłynął, bo prowadzący nie pozwolili, aby uczniowie się nudzili.
W związku z udziałem w tym edukacyjnym projekcie, obie szkoły znacznie rozszerzyły ofertę edukacyjną zajęć dodatkowych, pozyskały wiele licznych i cennych pomocy naukowych. Co roku dwoje uczniów wyjeżdża na Letnie Obozy Naukowe do Warszawy i Krakowa, podczas których uczą się, bawią i zwiedzają polskie miasta. W każdej ze szkół w czasie wakacji prowadzona jest tygodniowa Letnia Szkoła Odkrywców. W tej chwili szkoły czekają na laptopy, które będą wykorzystywały w pracy na zajęciach dodatkowych i podczas zajęć edukacyjnych objętych programem nauczania.
Opracowanie graficzne
Centrum Informacji
w Chojnie
e-mail: nastrone@chojna.pl
Deklaracja dostępności