Archiwalna Strona
W środę 15 marca w Szkole Podstawowej w Grzybnie, już po raz piąty odbył się konkurs OMNIBUS. Tym razem o tytuł omnibusa rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych gminy Chojna i gminy Trzcińsko Zdrój, byli to uczniowie ze szkoły podstawowej w Gogolinach, Stołecznej, Nawodnej, Chojnie oraz Grzybnie
10 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie odbył się gminny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs zorganizowała z ramienia Gminy Chojna p. Weronika Kotlińska oraz p. Jan Będzak a koordynatorem na terenie szkoły była p. Stella Oczyńska – nauczyciel przyrody. W konkursie udział wzięło 11 uczniów z SP nr 2 w Chojnie, SP Krzymów oraz SP Grzybno.
Uczniowie chojeńskiego gimnazjum w czwartek wzięli udział w ćwierćfinałach wojewódzkich w piłkę siatkową. Turniej odbył się na hali w Pyrzycach, a oprócz chojeńskiej drużyny wystąpilły takie drużyny jak - SOS Pyrzyce, gimnazjum w Myśliborzu, reprezentacja Szczecina oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Polic. Wcześniej zawodnicy z Chojny musieli przejść 2 etapy. W lutym zespół z Chojny nie miał sobie równych w zawodach powiatowych, wygrywając gładko wszystkie swoje mecze.
Uczennica klasy trzeciej, Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, Maja Ostrowska została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Młodzi o surowcach mineralnych” organizowanego przez Instytut Innowacji oraz Państwowy Instytut Geologiczny. Przedmiotem konkursu było opracowanie historii na scenariusz filmowy, zawierający treści edukacyjne na temat jednego z wybranych surowców: węgiel brunatny, miedź, sól kamienna.
Korzystając doświadczeń innych szkół, nauczyciele Szkoly Podstawowej w Nawodnej, postanowili zorganizować w ich placówce żywą lekcję historii. 8 marca w szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto” z Dębiny koło Zakrzewia w woj. lubelskim. Dzięki bardzo dobrze przygotowanemu pokazowi dzieci mogły odbyć podróż w czasie i na chwilę przenieść się do śreniowiecza aby poznać życie rycerzy.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu „Patronatu Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym”, którym obejmowane będą obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych organizowane w roku 2017. Chojeński projekt Dzień Żołnierzy Wyklętych – Namioty Wyklętych (obchodzony 4 marca 2017 roku w Chojnie) uzyskał prezydencki patronat na wniosek dyrektora placówki.
XII Międzynarodowy Turniej Dano Pozniako w Wilnie był dla mnie jako trenera Kadry Narodowej pierwszym sprawdzianem do przygotowań Mistrzostw Europy (październik Turcja) zgłoszono 18 państw. Wystawiłem 9 osobową kadrę srebny medal zdobył Kondrat Kaczmarkiewicz 81 kg,
.
Przed pięćdziesięcioma czterema laty, 28 lutego 1963 roku, ówczesna szkoła podstawowa otrzymała imię Janusza Korczaka. Przez wiele lat funkcjonowała jako podstawówka, później jako zespół szkół, a po dzień dzisiejszy jako gimnazjum. Mury naszej szkoły opuściło wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy w rozmowach po latach z nostalgią wspominają szkolne czasy. W tym roku świętowaliśmy w nietypowy sposób, to był czas dla naszej młodzieży, czas na kształtowanie ich poczucia podmiotowości i sprawstwa.
Opracowanie graficzne
Centrum Informacji
w Chojnie
e-mail: nastrone@chojna.pl
Deklaracja dostępności