Archiwalna Strona
W dniu 3 listopada Chojeńsko-Gryfińskie Stowarzyszenie zaprosiło na wykład dr Anny Szczepańskiej pt. „Polska prezydencja w Unii Europejskiej”. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie i miało uroczystą oprawę. Przy okazji szkoła zaprezentowała w formie wystawy swoje osiągnięcia w zakresie współpracy z zagranicznymi partnerami. Podpisano także umowę o partnerskiej współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 2 w Chojnie oraz Szkołą Podstawową im. Astrid Lindgren w Schwedt. Na zakończenie chór szkolny „Kornelki” zaśpiewał „Odę do radości”.
Chojeńskie obchody rozpoczęły się mszą św., następnie złożono kwiaty pod pomnikiem na palcu Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy udali się do sali widowiskowej na wzruszającą inscenizację przygotowaną przez Bożenę i Janusza Rusak. Burmistrz Adam Fedorowicz przypomniał genezę Święta Niepodległości. Uroczystości na placu prowadziła Hania Fedorowicz i Daniel Andrzejczyk.
W przeddzień obchodów rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie przygotowali uroczystą wieczornicę. Spotkaliśmy się, by wspólnie przeżyć 93 rocznicę tych wydarzeń. Wśród zaproszonych gości szczególne miejsce, co roku zajmują kombatanci, których przywitano gromkimi brawami.
Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Nawodnej rozpoczęły się inscenizacją słowno-muzyczną przygotowaną przez klasę VI. Następnie uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się III Maraton Rzutów do kosza z okazji Dnia Niepodległości, który stał się już tradycją szkoły. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas IV-VI, a kibicowała im cała szkoła.
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grzybnie w zeszłym roku szkolnym 2010/2011 rozpoczęła się akcja "Zbierajmy zakrętki". Celem akcji jest pomoc niepełnosprawnemu dziecku. Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek z produktów kosmetycznych, chemicznych i przemysłowych posiadających oznaczenie PP, PE lub "trójkącik ze strzałek". Jak ta akcja wygląda ? Uczniowie naszej szkoły zbierają zakrętki i przynoszą je do szkoły. Zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych. Koordynatorem akcji w szkole jest pani Iwona Hernik - nauczycielka przyrody.
Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow's Eve. W XIX w przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej. Symbole Halloween to oczywiście wszystko co kojarzy się z życiem pozagrobowym i horrorem, a więc duchy, zjawy, upiory, wampiry, czarownice, kostuchy, demony, trupie czaszki, piszczele, zombi itp.
15 października br. w Lisim Polu odbyło się spotkanie integracyjne pod nazwą „Święto Ziemniaka”, którego organizatorami było miejscowe KGW. Goszczono między innymi burmistrza Chojny Adama Fedorowicza z małżonką, posła PO Bartosza Arłukowicza, sekretarza gminy Ewę De La Torre, radnych RM oraz delegację Kół Gospodyń Wiejskich wraz z sołtysem Maciejem Lisieckim.
Święto dziś ziemniaka mamy. Tak więc wszystkich zapraszamy. Na konkursy i zawody Na zagadki i podchody. Niech zjednoczą się rodziny. I niech mają dziarskie miny. Uśmiech, humor i zabawa. To jest najważniejsza sprawa.
.
Dożynki w Godkowie były okazją do podsumowania pracy rolnika i prezentacji tegorocznych plonów. Dożynkową mszę odprawił ks. Marek Winnicki. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz.Obecny był burmistrz Adam Fedorowicz z małżonką. Impreza odbywała się w historycznym miejscu - byłej parowozowni.
Centrum Kultury w Chojnie zaprasza 19 listopada o godz. 11.00 na warsztaty bibułkarskie "Kwiaty z bibuły- jesienne dekoracje", których celem jest poznanie tradycyjnych metod zwijania bibuły takich jak skręcania, wycinanie, cukierkowanie i rolowanie.
Zarządzenie nr 231/ VI / 2011 Burmistrza Gminy Chojna z dnia 02 listopada 2011 r. w sprawie przeprowadzenia z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie gminy Chojna konsultacji dotyczących projektu” Rocznego Programu Współpracy Gminy Chojna z organizacjami pozarządowymi na rok 2012”.
Opracowanie graficzne
Centrum Informacji
w Chojnie
e-mail: nastrone@chojna.pl
Deklaracja dostępności