Archiwalna Strona
W związku z wejściem dnia 31.12.2012 r. w życie ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz 1407) wprowadzono szereg ułatwień w realizacji obowiązku meldunkowego m.in. zniesienie obowiązku zameldowania obywateli polskich, obywatelu UE, obywateli państw EFTA – stron EOG oraz obywateli Konfederacji Szwajcarskiej na pobyt czasowy nie przekraczający trzech miesięcy;
W celu uniknięcia jednoczesnego ponoszenia opłat za zagospodarowanie odpadów na rzecz gminy oraz firmy wywozowej, konieczne jest wcześniejsze wypowiedzenie umowy z firmą wywozową odbierającą odpady. W lipcu 2013 r. zmienią się w całym kraju zasady gospodarki odpadami. Opłaty będzie pobierać w imieniu gmin Związek Gmin Dolnej Odry, a nie firmy wywozowe. W celu uniknięcia podwójnych opłat - na rzecz Związku i firmy świadczącej dotychczas usługę odbierania odpadów - konieczne jest wypowiedzenie umowy z taką firmą.
Prezentacja przedstawiona została na Spotkaniu Noworocznym Burmistrza Gminy Chojna Adama Fedorowicza. Zawiera dokonania gminy w ubiegłym roku i dotyczy inwestycji oraz projektów zakończonych bądź będących w trakcie realizacji. Prezentacja została przygotowana na podstawie materiałów informacyjnych: Urzędu Miejskiego w Chojnie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnie oraz Administracji Szkół i Infrastruktury Społecznej w Chojnie. Prezentację przygotował Maciej Ostrowski z Biura Promocji w Chojnie.
23 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kultury odbyło się spotkanie noworoczne BURMISTRZA GMINY CHOJNA ADAMA FEDOROWICZA. Wśród gości byli politycy, samorządowcy, przedstawiciele instytucji, miast partnerskich, stowarzyszeń, organizacji, prasy, prezesi spółek, przedsiębiorcy, księża, radni i sołtysi. Podczas uroczystości podsumowano osiągnięcia ostatniego roku, zaprezentowano inwestycje zakończone i rozpoczęte inwestycje. Urząd Miejski w Chojnie uzyskał CERTFIKAT ISO. Wyróżniono także najstarsze i najmłodsze stowarzyszenie. Pierwszy tytuł otrzymało Chojeńsko-Gryfińskie Stowarzyszenie Wspólnej Europy, a drugi przypadł Stowarzyszeniu Amazonek "TERESA".
W ramach inicjatywny Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej uczestniczyli w spotkaniu z podkomisarzem Krzysztofem Siudkiem. Tematyka spotkania „Moja pierwsza edukacja prawna” miała charakter profilaktyczny i przybliżała uczniom dwa bardzo ważne zagadnienia: Demoralizacja- co to takiego i czy mnie dotyczy? oraz Prawa policjanta w stosunku do osób nieletnich.
Od 7do 12 stycznia 2013r. nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nawodnej przybywali w Turcji na zaproszenie koordynatora projektu „Mambo” - programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. Było to pierwsze spotkanie wszystkich partnerów biorących udział w projekcie, a są to szkoły z Turcji, Bułgarii, Danii i Polski.
Uprzejmie informujemy, że XXV sesja Rady Miejskiej w Chojnie odbędzie się 24 stycznia 2013 r. (czwartek) o godz. 11.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego przy ul.Jagiellońskiej 2 w Chojnie.
.
Tradycyjnie w druga niedzielę stycznia (13.01.2013 r.) odbył się XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez drugi program Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli tzw. wejścia na żywo, rozmieszczone w całodziennej ramówce. W tym roku zbierano pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dołączyli do zespołu Jurka Owsiaka i zagrali w największej i najpiękniejszej orkiestrze, czyli Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Młodzi wolontariusze pod opieką wychowawcy – p. W. Koladyńskiej kwestowali na ulicach Chojny w niedzielę 13 stycznia 2013 r. Wszyscy mamy nadzieję, że uda się zebrać jak największa sumę, gdyż (jak zwykle) cele na jakie zostaną przeznaczone pieniądze są niezwykle ważne dla całego społeczeństwa.
Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie zorganizowała w sali widowiskowej Centrum Kultury Przegląd Jasełek. Historia jasełek sięga XIII w., po raz pierwszy wystawił je św. Franciszek z Asyżu. Zachwyceni bracia zakonni zaczęli propagować ten zwyczaj na całym świecie, w ten sposób tradycja dotarła również do Polski. Jasełka zawsze inscenizują narodziny dzieciątka Jezus w Betlejem, treść obejmuje także zwiastowanie Maryi i spisek okrutnego króla Heroda. Nieruchome drewniane czy kamienne figury szybko zastąpiły ruchome marionetki a wkrótce obsadzono aktorów i tak jest do dzisiaj. Na scenie mali aktorzy wcielili się w role Maryi, Józefa, Heroda, nie zabrakło chórów anielskich i kolorowych diabełków. Wkrótce podamy wyniki dzisiejszego przeglądu.
Opracowanie graficzne
Centrum Informacji
w Chojnie
e-mail: nastrone@chojna.pl
Deklaracja dostępności